چگونه بلیط‌های ارزانی برای پروازهای مسافرتی یا کاری خود پیدا کنیم؟

اگر شما زیاد اهل سفر کردن هستید، یا برای کار و شغل خود به ناچار باید هر چند وقت یک بار پرواز را تجربه کنید، یافتن بلیطی با قیمت مناسب و ترجیحاً بلیط ارزان هواپیما، یکی از دغدغه‌های پیش روی شما است. در این نوشتار قصد داریم تا به شما نکاتی را گوشزد کنیم، که می‌تواند به شما در جهت خرید بلیط‌های ارزان، در نتیجه مسافرت ارزان کمک کند.

نکته مهم

اولین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید آن است که در دنیای امروز تهیه‌ی بلیط هواپیما با یک جستجوی ساده در اینترنت میسر می‌شود، بنابراین نیاز نیست که از مدت‌ها قبل به خرید بلیط هواپیما اقدام کنید، هر چقدر که زمان تهیه‌ی بلیط به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد، شما مبلغ کم‌تری پرداخت خواهید کرد، چرا که شرکت‌های هواپیمایی یا آژانس‌های مسافرتی مایلند که در تمامی پروازهای‌شان، با تمامی ظرفیت پرواز کنند.

البته این مسئله را در نظر داشته باشید که در ایام شلوغ سال، خرید بلیط در روزهای نزدیک به پرواز بسیار ریسکی است، چرا که ممکن است بلیط‌های هواپیما از خیلی قبل‌تر به فروش برسند، بنابراین اگر در زمانی به غیر از ایام شلوغ قصد سفر دارید، عجله نکنید و سعی کنید در روزهای نزدیک به پرواز، بلیط هواپیما ارزان خود را تهیه کنید.

تهیه بلیط در ایام شلوغ

همانطور که پیش‌تر گفته شد، قیمت بلیط در ایام شلوغ سال، مثل تعطیلات نوروز یا مناسبت‌های مختلف به دلیل تقاضای بالای مردم افزایش می‌یابد، چرا که روزهای تعطیل برای مردم در ایران در همه‌ی شهرها یکسان است، بنابراین اگر می‌خواهید ارزان سفر کنید و بلیط هواپیمای ارزان داشته باشید، بی خیال سفر در ایام شلوغ شوید. بهترین زمان برای مسافرت ارزان و پیدا کردن بلیط‌های ارزان هواپیما، روزهای پس از پایان تعطیلات است، سفر در این روزها علاوه بر اینکه لذت بلیط ارزان را به شما می‌بخشد، باعث می‌شود تا از خلوتی شهرها هم استفاده کنید.

طبیعت بکر معمولاً در شهرهایی یافت می‌شود که مسافران کم‌تری به آن سفر می‌کنند، ایران شهرهای زیبای بسیاری دارند که تا به حال ندیده‌ایم در عوض شهرهای شلوغ و پر مسافر را بارها دیده‌ایم؛ می‌توانید دفعه‌ی بعدی که تصمیم گرفتید به مسافرت بروید، شهر کم‌تر شناخته شده‌ای را انتخاب کنید، این گونه علاوه بر اینکه از طبیعت بکر آن منطقه لذت می‌برید، هزینه‌ی کم‌تری را هم پرداخت خواهید کرد.

اگر می‌خواهید در تابستان سفر کنید، سعی کنید که اواسط تابستان را برای سفر خود انتخاب کنید، بسیاری از خانواده‌ها برنامه‌ی سفر خود را با تعطیلات تابستانی مدارس هماهنگ می‌کنند، بنابراین اوایل تیر، که مدرسه‌ها تازه تعطیل شده، و هم چنین اواخر شهریور که به شروع مدارس نزدیک هستیم، قیمت بلیط هواپیما افزایش می‌یابد.

این نکته را فراموش نکنید که مسافرت در ایام شلوغ مسافرتی نه تنها هزینه‌ی بلیط هواپیما را افزایش می‌دهد، بلکه رزرو هتل، محل اقامت و حتی خورد و خوراک را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سعی کنید بلیط چارتر بخرید، بلیط‌های چارتر بلیط پروازهایی است که آژانس‌های مسافرتی از شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها اجاره می‌کنند و بنابراین پول آن را تمام و کمال از قبل پرداخته‌اند به همین دلیل در صورت عدم فروش بلیط‌ها با ضرر مالی مواجه می‌شوند، پس با کاهش قیمت بلیط‌ها سعی دارند همه‌ی بلیط‌های هواپیمای خود را بفروشند.

بلیط لحظه آخری هواپیما

دنبال بلیط‌های هواپیمای لحظه آخری باشید، بلیط‌های لحظه آخرین، معمولاً ارزان‌ترین بلیط‌هایی است که می‌توانید پیدا کنید، تقریباً بلیط‌های لحظه آخری در تمامی ایام سال پیدا می‌شوند، هر چند که یافتن آن‌ها در ایام شلوغ مسافرتی سخت‌تر است. با جستجوی بلیط لحظه آخری در اینترنت، می‌توانید پیشنهادهای مناسبی برای یک پرواز ارزان پیدا کنید.

بلیط ارزان هواپیما

کدام آژانس مناسب است؟

برگردید، گشتن در سایت‌ها و آژانس‌های مسافرتی مختلف به شما این امکان را می‌دهند تا مناسب‌ترین بلیط را بر حسب نیاز خود پیدا کنید، با گشتن در وبسایت‌های مختلف امکان مقایسه برای‌تان فراهم می‌شود و مجبور نیستید اولین بلیطی را که پیدا می‌کنید بخرید. پس با دقت بررسی کنید تا بتوانید ارزان‌ترین و مناسب‌ترین بلیط هواپیما را برای خودتان رزرو کنید.

اگر قصد مسافرت خارجی دارید، می‌توانید هزینه‌ی خود را با تهیه‌ی چند بلیط کاهش دهید. مثلاً اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، می‌توانید ابتدا یک بلیط ایران به یونان و بعد یک بلیط یونان به فرانسه تهیه کنید، معمولاً هزینه‌ی پروازها به این شکل کم‌تر از پروازهای مستقیم است. هر چند که این شکل از تهیه‌ی بلیط ممکن است چند ساعتی معطلی داشته باشد، اما بعضاً تفاوت قیمت این پروازها به ۵۰۰، ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد، در نتیجه به معطلی آن می‌ارزد، خصوصاً اگر قرار باشد مسافرت طولانی‌ای داشته باشید، این گونه با کاهش هزینه‌ی بلیط هواپیما می‌توانید در مقصد، بیشتر خرج کنید.

سرویس هواپیمایی‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید، برای این کار تنها لازم است با یک بانک اطلاعاتی غنی و معتبر از پروازها دسترسی پیدا کنید، این روزها اپلیکیشن‌ها و سایت‌های بسیاری در زمینه‌ی فروش بلیط هواپیما وجود دارد، با نصب یکی از این اپلیکیشن‌ها و یا گشتن در یکی از این سایت‌ها دامنه‌ی انتخاب خود را افزایش دهید تا بتوانید مناسب‌ترین قیمت بلیط را بنا بر نیاز خود پیدا کنید.

بلیط هواپیما

امکانات هواپیما مهم هستند

امکانات هواپیما همیشه برای ما جالب و جذاب بوده است، اما واقعیتی وجود دارد، آن هم این که در بعضی پروازها نیاز نیست هواپیماهای مجهزی سوار شویم. این مسئله خصوصاً در مورد پروازهای داخلی صادق است. پروازهای داخلی معمولاً بیشتر از ۲ ساعت طول نخواهند کشید، بنابراین صندلی خیلی راحت، یا امکانات ویژه در این پروازها چندان به کار نخواهد آمد. هر چه امکانات کم‌تر باشد، قیمت ارزان‌تر است بنابراین منطقی است که برای یک پرواز دو ساعت، دنبال امکانات بیش از حد نباشیم.

یکی از امکانات هواپیمایی‌ها که باید به آن توجه کنید، میزان حمل بار است که بر روی قیمت بلیط آن پرواز تأثیر می‌گذارد، اگر سفرهای کوتاه می‌روید یا به طور کلی بار زیادی با خود حمل نمی‌کنید، لازم نیست پولی برای آن بپردازید. قیمت بالای بسیاری از بلیط‌ها به دلیل میزان بالای باری است که می‌توانید با خود در آن پرواز حمل کنید، بنابراین زمان خرید بلیط به این نکته توجه داشته باشید.

در نهایت این که اگر این مسائل و بسیاری نکات دیگر را در هنگام تهیه‌ی بلیط در نظر بگیرید، می‌توانید در تمامی پروازهای خود ارزان‌ترین بلیط‌ها را پیدا کنید و بیش از پیش از سفر خود لذت ببرید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *